Menu
Your Cart

Kehribar Tesbih RSS Feed

Kehribar tesbih kullanımı kültürümüzde gerek sahip olduğu zarafet gerekse de kehribarın kullanıcına sağladığı duygu desteği nedeni ile son derece yaygındır. Son derece sağlam ve dayanıklı yapısı nedeni ile uzun yıllar boyunca kullanımı mümkün olan kehribar tesbih temizlenmesi ve bakımı oldukça kolay ama titizlik gerektiren bir aksesuar olarak da ön plana çıkar. Kehribarın eski çağlardan günümüze kadar pek çok kültürde süs eşyası gibi kullanılması yanında kehribartesbih kullanıcısını topluluk içerisinde statü belirlemek adına da değerlendirilir. Kehribar tesbih faydaları bunula da kalmayıp stresten uzaklaştırmakta ve duygu durumunu düzenlemekte ve bu da kişinin ruh sağlığı açısından önemli bir destek kabul edilmektedir.

Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Kehribar tesbih koleksiyoncularının en çok değer verdiği ve paha biçilmez özelliklere sahip olan fosilli kehribar tesbih taneleri arasında doğal yollar ile sıkışmış hayvan fosilleri bulunmaktadır. Damla kehribar tesbih ise tamamı ile orijinal kehribardan elde edilmekte ve kişi üzerinde yaratığı pozitif ruh hali yanında stres azaltıcı özelliği ile bilinmektedir. Lal taşı ile kehribarın birlikteliğinden elde edilen ateş kehribar tesbih son derece zarif bir görüntüye sahip olması yanında geçmiş çağlardan günümüze cinsel gücü arttırdığına inanılmakta ve ayrıca duygu durumunu düzenleyen özelliği nedeni ile tercih edilmektedir. Tüm bu kehribar tesbih çeşitleri fiyat olarak pahalı olması nedeni ile biraz daha uygun olan sıkma kehribar tesbih dökülen kehribar tozlarının sıkıştırılmasından elde edilmektedir. Bu teşbihin bir diğer özelliği ise zaman zaman renk değiştirmesi olarak dikkat çeker.

Orijinal Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kehribar tesbih testi üzerinde toplumda kulaktan kulağa yayılmış pek çok yöntem olsa da bunların bir çoğu teşbihin yüzeyine kalıcı hasarlar veren uygulamalardır. Bu nedenle kehribar tesbih üretim atölyesi tarafından onaylanmış bir sertifika ile görmek orijinallik konusunda akılarda oluşan tüm şüpheleri giderecektir. Bunun yanında bir bardak suyun içerisine atılacak 7 kaşık tuzun eritilmesi ardından Kehribar tesbih tanelerinin bardağa atılması herkesin kendi kendine yapabileceği en kolay testtir. Gerçek kehribar tesbih suyun yüzeyine çıkacak ancak değil ise bardağın altına çökecektir. 

04 Aug Tesbih Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilen Model Nedir?
0 2108
Tesbih Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilen Model Nedir?Tesbih ModelleriDoğanın mucizevi taşlarının özenle ve sabır ile bir araya getirilmesi ile o..
03 Aug Kehribar Tesbih'in Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız ve Testleri Nelerdir
0 1938
Kehribar Tesbih'in Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız ve Testleri Nelerdir?Kehribar Tesbih Tuzlu Su TestiKehribarın ağırlıkları tuzlu suyun ağırlıklarınd..
02 Aug Damla Kehribar Nasıl Oluşmaktadır
0 411
Damla Kehribar Nasıl OluşurDamla Kehribar Nasıl OluşmaktadırAğaç tarafından üretilmekte olan reçinelerden oluşmakta. Reçine, bitkilerin bağışıklık sis..
01 Aug Kehribar Tesbih Renk Değişimi
0 580
Kehribar Tesbih Renk DeğişimiKehribar Tesbih renk değişimi olur mu? Kehribar tesbih doğal sürecinde kullanım ile renk değiştirebilmektedir. Toprak alt..
12 Mar Kehribar Nazardan Nasıl Korur?
0 2913
Kehribar tesbih gibi ürünler son yıllarda gösterilen yoğun ilgi bu şaşırtıcı özelliklere sahip olan taş hakkında bilgi sahibi olmayı isteyenlerin sayı..
10 Mar Kehribar Tesbih Nasıl Değerlenir?
0 1084
Kehribar tesbih kullanımı son yıllarda çeşitlenen reklam ve pazarlama olanakları sayesinde çok daha geniş bir kesim tarafından dikkat çekse de aslında..
08 Mar Orijinal Kehribar Tesbih Hangi Renktedir.
0 618
Kehribar tesbih internet gibi tanıtım platformlarının yaygınlaşması sayesinde özellikleri hakkında daha fazla kişinin haberi olmuştur. Bu da doğal ola..
06 Mar Osmanlı Sıkma Kehribar Tesbih
0 457
Kehribar tesbih toplumda bu kadar yaygın bir ilgi görüyorsa bunda Osmanlı sıkması adı verilen çeşidinin özellikleri etkilidir. Tesbih kullanımının yay..
03 Mar Kehribar Tesbihin Psikolojik Faydaları
0 2742
Kehribar tesbih günümüzde hediyelik eşya sektörünün gözde ürünleri arasında ilk sıralarda gelir. İnternet başta olmak üzere tanıtım ve pazarlama alanl..
01 Mar Koleksiyonluk Kehribar Tesbih Nedir
0 501
Kehribar tesbih kullanmak için satın alanların amacı kişiye göre değişebilir: Kimisi gün içinde vücuduna yüklenen stresi atmak, kimisi de bu son derec..
25 Feb Kehribar Tesbih Özellikleri Nasıl Anlaşılır?
0 464
Kehribar tesbih pek çok açıdan kendini diğer tesbih türlerinden ayıran özelliklere sahiptir. Bunun nedenleri arasında aslında kehribarın bir taş olara..
22 Feb En İyi Kehribar Tesbih Hangisidir?
0 553
Kehribar tesbih son yıllarda internet gibi satış ve tanıtım alanlarının artması sayesinde çok daha fazla kişi tarafından özellikleri hakkında bilgi ed..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 204 (17 Sayfa)
Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.