Kehribar tesbih kullanımı kültürümüzde gerek sahip olduğu zarafet gerekse de kehribarın kullanıcına sağladığı duygu desteği nedeni ile son derece yaygındır. Son derece sağlam ve dayanıklı yapısı nedeni ile uzun yıllar boyunca kullanımı mümkün olan kehribar tesbih temizlenmesi ve bakımı oldukça kolay ama titizlik gerektiren bir aksesuar olarak da ön plana çıkar. Kehribarın eski çağlardan günümüze kadar pek çok kültürde süs eşyası gibi kullanılması yanında kehribar tesbih kullanıcısını topluluk içerisinde statü belirlemek adına da değerlendirilir. Kehribar tesbih faydaları bunula da kalmayıp stresten uzaklaştırmakta ve duygu durumunu düzenlemekte ve bu da kişinin ruh sağlığı açısından önemli bir destek kabul edilmektedir.

Kehribar Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Kehribar tesbih koleksiyoncularının en çok değer verdiği ve paha biçilmez özelliklere sahip olan fosilli kehribar tesbih taneleri arasında doğal yollar ile sıkışmış hayvan fosilleri bulunmaktadır. Damla kehribar tesbih ise tamamı ile orijinal kehribardan elde edilmekte ve kişi üzerinde yaratığı pozitif ruh hali yanında stres azaltıcı özelliği ile bilinmektedir. Lal taşı ile kehribarın birlikteliğinden elde edilen ateş kehribar tesbih son derece zarif bir görüntüye sahip olması yanında geçmiş çağlardan günümüze cinsel gücü arttırdığına inanılmakta ve ayrıca duygu durumunu düzenleyen özelliği nedeni ile tercih edilmektedir. Tüm bu kehribar tesbih çeşitleri fiyat olarak pahalı olması nedeni ile biraz daha uygun olan sıkma kehribar tesbih dökülen kehribar tozlarının sıkıştırılmasından elde edilmektedir. Bu tesbihin bir diğer özelliği ise zaman zaman renk değiştirmesi olarak dikkat çeker.

Orijinal Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kehribar tesbih testi üzerinde toplumda kulaktan kulağa yayılmış pek çok yöntem olsa da bunların bir çoğu teşbihin yüzeyine kalıcı hasarlar veren uygulamalardır. Bu nedenle kehribar tesbih üretim atölyesi tarafından onaylanmış bir sertifika ile görmek orijinallik konusunda akılarda oluşan tüm şüpheleri giderecektir. Bunun yanında bir bardak suyun içerisine atılacak 7 kaşık tuzun eritilmesi ardından Kehribar tesbih tanelerinin bardağa atılması herkesin kendi kendine yapabileceği en kolay testtir. Gerçek kehribar tesbih suyun yüzeyine çıkacak ancak değil ise bardağın altına çökecektir.